444 7 311

Sosyal Medyada Biz}

GÜLHAN DOĞAN HUZUREVİ
GÜLHANDOĞAN HUZUREVİ WEB SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.
TÜMÜNÜ GÖR

SAĞLIKLI YAŞA SAĞLIKLI YAŞLAN

SAĞLIKLI YAŞA SAĞLIKLI YAŞLAN

SAĞLIKLI YAŞA SAĞLIKLI YAŞLAN

Sağlıklı Yaşamak ve Sağlıklı Yaşlanabilmek İçin

Fiziksel Aktivite Her Yaş İçin Gereklidir

Sağlıklı Olmanın Değerini Bilmek İçin

Yaşlanmayı Beklemeyin !

 

Geleneksel olarak düzenlediğimiz Sportif Amaçlı Yürüyüşümüze Katılımınızı Bekliyoruz.

 

Türk 16 Nisan 2001 tarihinde kamu yararına ve 65 yaş ve üzeri nüfusa sağlık yardımı yapmak üzere hastaneler, dinlenebilecekleri ve yaşamlarını güven ve huzurla sürdürebilecekleri bakımevleri, dinlenme ve rehabilitasyon merkezleri kurmak, imkanları ve güvenceleri olmayanlar için de her türlü desteği sağlamak, başta yaşlılar olmak üzere toplumun daha sağlıklı yaşaması ve yaşlanması amacıyla, hekim ağırlıklı gönüllü mütevelliler tarafından kurulmuş bir vakıftır. Halen çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, Bakanlık ve üniversitelerle ortak çalışmalarda bulunan Türk Geriatri Vakfı, kuruluşundan bu yana yurtiçinden ve dışından geniş katılımla sekiz ulusal ve üç uluslararası kongre ve yirmi kadar sempozyum düzenleyerek yaşlılara yönelik hizmet veren akademisyen, çalışanların ve halkın eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi, aynı zamanda yaşlılara yönelik politikaların oluşturulması amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılı içerisindeVakfımız & Geriatri ve Gerontoloji Derneği & Alzheimer Vakfı’nın ortaklaşa düzenleyeceği 10. Ulusal Geriatri Kongremizi düzenledik. Ayrıca sağlık personeline yönelik geriatri eğitimlerine, halka yönelik çeşitli illerde Sağlıklı Yaşa, Sağlıklı Yaşlan seminerleri verilmeye devam edilmektedir.

 

Sağlığın geliştirilmesi ve sağlıklı hayat programlarına başta yaşlılarımız olmak üzere tüm halkımızın erişimini sağlanması, kişilerin sağlıklarını korumaları ve sağlık düzeylerinin yükseltilmesi ile daha sağlıklı bir yaşlanma sürecine girmeleri Vakfımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu hedefe yönelik, sağlığın geliştirilmesi kapsamında Vakfımız, hareketli yaşam, fiziksel aktivitenin desteklenmesi ve obezitenin önlenmesi konusunda halkımızın bilinçlenmesine yönelik farkındalık yaratma çalışmaları kapsamında 18 -24 Mart 2012 tarihleri arasında Yaşlılar Haftası etkinlikleri içinde “Sağlıklı Yaşa, Sağlıklı Yaşlan” sportif amaçlı yürüyüşü düzenlemek ve bu yürüyüşü geleneksel hale getirerek ileriki yıllarda da çeşitli illerde yapmayı planlamaktadır. Huzurevleri sakinleri, Sivil Toplum Kuruluşları, çeşitli Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları personelinin de katılımlarıyla yapılması planlanan Türk Geriatri Vakfı Sağlıklı Yaşa Sağlıklı Yaşlan” yürüyüşü siz Değerli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de katılımlarıylaher yıl Yaşlılar Haftası Kapsamında Ankara Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Sosyal Tesislerindeyapılmaktadır.

 

Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı yaşlanabilmek için Fiziksel Aktivitenin her yaş grubunda gerekli olduğuna yönelik toplumda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştireceğimiz aktivitemize,  katılımlarınızı bekler saygılarımızı sunarız.

sağlıklı yaşa,sağlıklı yaşlan

01 Eylül 2015
3.540 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN